GENEZIS KALCINOL TERMÉKCSALÁD
HASZNÁLATÁNAK ELŐNYEI:
- Fokozza a gyökér aktivitását, mivel olyankor is gyorsan felvehető tápanyagokhoz juttatja a növényeket, amikor az alacsony talajhőmérséklet miatt a növények gyökérzetének tápanyagfelvétele még korlátozott.
- Kalciumtartalma kedvezően befolyásolja a növények szénhidrát és nitrogén anyagcseréjét és a megfelelő sejtfal szerkezet kialakulását, valamint fokozza a növények betegségekkel szembeni ellenálló képességét.
- Magnézium tartalma fokozza a növények klorofill képződését, segíti a fotoszintézist.
- Megszüntethető használatával a túlzott NPK (nitrogén-foszfor-kálium) használatából eredő relatív magnéziumhiány.
- Fokozza az alma, körte tárolhatóságát, megelőzi a keserűfoltosság, húsbarnulás kialakulását.
- Cseresznyében az éréskor jelentkező kirepedés elkerülésére, zöldségfélék, hagyma esetében a tárolhatóság fokozására ajánlott.
- Meggátolja a paprika, paradicsom, tojásgyümölcs kalcium hiány okozta csúcsrothadását a káposztafélék belsőlevél barnulását.
FELHASZNÁLÁSI JAVASLAT:
- Zöldségfélék Levéltrágyázásra: 3-5 alkalommal a termésfejlődés, bogyónövekedés időszakában, 0,1-1,0 V/V%-os töménységben (100 l vízhez 1-10 dl Kalcinol vagy Kalcidol) javasoljuk felhasználni. Tápoldatozásra: 0,05-0,1 V/V%-os töménységben (100 l vízhez 0,5-1,0 dl Kalcinol vagy Kalcidol) használatát javasoljuk. Kalcium- és magnéziumhiány gyors megszüntetésére, 0,5- 1,0 V/V%-os töménységben, 10-14 napos ismétlésekkel, a hiány megszűnéséig folytassunk lombtrágyázást.
- Gabonafélék, burgonya, napraforgó Levéltrágyaként: 0,5-1,0 V/V%-os töménységben (100 l vízhez 5-10 dl Kalcinol vagy Kalcidol) a növények lombnövekedési szakaszában majd a virágzás után javasoljuk felhasználni.
- Szőlő, gyümölcs Levéltrágyaként: 0,5-1,0 V/V%-os töménységben (100 l vízhez 5-10 dl Kalcinol vagy Kalcidol) virágzás után, majd a
termésnövekedés időszakában 4-5 alkalommal javasoljuk felhasználni.
JELLEMZŐIK:
- Kloridmentesek.
- Gyorsan ható talaj- és levéltrágyák.
- Alkalmasak a mészhiánybetegségek gyors és hatékony megszüntetésére és a fejlődő levelek, termések optimális kalcium szintjének kialakítására. Ennek különösen nagy jelentősége van a termésüket folyamatosan képező növények esetében.
- A kalcium felvehetősége, növényen belüli szállítása és beépülése igen speciális, emiatt nehezen jut el megfelelő mennyiség a gyümölcshöz a tenyészidőszak folyamán. Elengedhetetlenül szükséges a folyamatos lombon keresztül megvalósuló kalcium- utánpótlás.